اخبار

تعداد بازدید : 354 - تاریخ خبر : دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 - 09:05  
جشن روز جهانی بهداشت دست

با توجه به اهمیت بهداشت دست در کنترل و کاهش عفونت‌ها،  روز پنجم ماه می که مصادف با پانزدهم اردیبهشت می باشد ، از سوی سازمان بهداشت جهانی،  به عنوان روز جهانی بهداشت دست نامگذاری گردیده است.

 در راستای پیشگیری و کنترل عفونت، فراگیر شدن فرهنگ هندراب با محلول‌های پایه الکل، گامی اساسی در راه ایمنی و مهار عفونت در بیمارستان است. با شستشوی صحیح دست‌ها مطابق دستورالعمل‌های ارائه شده از سوی سازمان‌های معتبر جهانی میزان عفونت‌های بیمارستانی به مقدار بسیار زیادی کاهش می‌یابد.
به همین منظور امسال به دلیل قرین شدن این روز با ماه مبارک رمضان، جشن بهداشت دست در بیمارستان خیریه سوم شعبان یک هفته زودتر در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار شد. در این جشن ضمن نمایش فیلم های آموزشی در خصوص شستشوی صحیح دست در پنج موقعیت مربوطه توسط نمایندگان شرکت به بان شیمی، دکتر رامین محب، متخصص بیماری های عفونی بیمارستان نیز سخنرانی در خصوص لزوم رعایت بهداشت دست ارائه کرده و سپس محلول های ضدعفونی کننده دست توسط شرکت به بان شیمی به کارکنان بیمارستان هدیه داده شد. همچنین از پزشکان و پرستارانی که بهترین عملکرد را در خصوص رعایت بهداشت دست داشتند، با اهدای لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد. در انتها میثاقنامه بهداشت دست کارکنان بیمارستان در اتاق عمل توسط کادر درمانی امضا گردید.

جهت مشاهده عکس های جشن اینجا کلیک نمایید.

امتیاز شما