امروز جمعه  22 تير 1403
راهنمای بیمار هنگام مراجعه

بیمار گرامی و همراهان محترم :

با آرزوی سلامتی و خوش آمدگویی و تشکر از اینکه بیمارستان سوم شعبان را به عنوان مرکز درمانی خود انتخاب نموده اید. خواهشمند است پیش مراجعه به بیمارستان، مطالب مندرج در وب سایت را به دقت مطالعه فرمایید.

هنگام پذیرش :

 1. در بدو پذیرش دستبند مشخصاتی که به دست بیمار بسته می شود در طول بستری و تا هنگام ترخیص به دست بیمار بسته خواهد بود. اطلاعات مندرج بر روی این دستبند شامل: نام و نام خانوادگی بیمار، کد پذیرش و تاریخ تولد بیمار می باشد. 
 2. جهت پذیرش بیمارانی که به سن قانونی نرسیده اند و نیاز به عمل جراحی دارند ، حضور پدر یا قیم قانونی جهت تکمیل فرم رضایت عمل الزامی است . برای خانم ها حتما باید همسر یا پدر باشد .
 3. بیماران تحت پوشش بیمه های تکمیلی (به جز بیمه های ایران، دانا و آسیا) ملزم به ارائه معرفی نامه، حداکثر 24 ساعت پس از بستری شدن به قسمت پذیرش میباشند ، در غیر اینصورت هزینه بستری بصورت آزاد محاسبه خواهد شد . جهت راهنمایی بیشتر به منشی بخش مراجعه فرمایید .
 4. پذیرش بیمارستان، دفترچه بیمه بیمار را با خود بیمار تطبیق می دهد، بنابراین از ارائه دفترچه بیمار سایر افراد به جای بیمار بستری خودداری نمایید .
 5. مسئولیت کلیه وسایل قیمتی در طول بستری به عهده بیمار می باشد، خواهشمند است وسایل قیمتی خود را به همراهتان تحویل دهید ( درمورد وجوه نقد یا جواهرات می توانید آن را به عنوان ودیعه نزد صندوق بیمارستان به امانت گذاشته و رسید آن را در حضور مسئول پذیرش و مسئول انتظامات دریافت نمایید .
 6. رعایت و حفظ شئونات اسلامی برای بیماران و همراهان الزامی می باشد . حضور همراه آقا برای بخش های زنان حتی در اتاق های خصوصی ممنوع می باشد .
 7. در اتاق های خصوصی فقط حضور یک همراه برای بیمار با دریافت کارت همراه از قسمت پذیرش بیمارستان امکان پذیر می باشد. حضور همراه همگن در سایر اتاق ها با دستور کتبی پزشک معالج میسر می باشد و به دلیل فضای فیزیکی موجود، این بیمارستان از دادن امکانات رفاهی جهت همراه در اتاق های غیر خصوصی معذور می باشد و در مورد هزینه همراه ، مسئول پذیرش جوابگوی مراجعین خواهد بود .
 8. در کلیه اتاق های بخش اطفال حضور فقط یک نفر خانم (ترجیحا مادر ) الزامی می باشد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره داخلی 180 تماس حاصل فرمایید .

هنگام بستری :

 1. پس از انجام مراحل پذیرش ،‌ پرستار خوش آمدگوی بیمارستان شما را به بخش و اتاق مربوطه هدایت و ضمن تحویل ساک بهداشتی،‌ راهنمایی های لازم را ارائه می دهد .
 2. در طول بستری کلیه اقدامات درمانی و پاراکلینیکی در این مرکز برای شما انجام می شود . درصورت نیاز به هرگونه اقدام تشخیصی در خارج از بیمارستان ، راهنمایی ها و هماهنگی های لازم جهت انتقال و ... توسط سوپروایزر انجام خواهد شد .
 3. ساعت برقراری تماس تلفنی با بیماران از ساعت 7 الی 21 می باشد . با گرفتن شماره بیمارستان (9-33129111-021) و سپس شماره اتاق بیمار ، مستقیما می توانید با بیمار خود تماس برقرار نمایید .
 4. برای برقراری تماس تلفنی با خارج از بیمارستان در برخی بخش ها و یا بین هر دو بخش یک تلفن با خط آزاد وجود دارد . برای تماس با موبایل و یا شهرستان از کارت تلفن استفاده کنید .
 5. ساعات ملاقات بیماران ، شش ماه اول سال 15 الی 17 و در شش ماه دوم سال 14 الی 16 می باشد .
 6. ملاقات بیماران در بخش های ویژه (ICU و CCU ) یک نفر یک نفر می باشد .
 7. ملاقات برای کودکان کمتر از 12 سال طبق دستورالعمل وزارت بهداشت ممنوع می باشد .
 8. با توجه به اینکه این بیمارستان دوستدار کودک می باشد،‌ امکان ادامه روند شیردهی با توجه به نظر پزشک معالج مادر وجود دارد .
 9. درصورت درخواست پرستار خصوصی برای بیمار ، همراه بیمار می تواند درخواست خود را به دفتر پرستاری ارائه نماید .
 10. آموزش های لازم به صورت شفاهی و کتبی ( پمفلت ) توسط پزشک معالج و پرسنل پرستاری بخش در اختیار شما قرار خواهد گرفت .
 11. ساعت سرو غذا برای بیماران و همراهان : صبحانه (6صبح) ،‌ ناهار ( ساعت 12) ،‌ شام (ساعت 18:30 ) می باشد .
 12. آبدارچی بیمارستان پاسخگوی درخواست شما از نظر تامین آب جوش می باشد . (طی دو نوبت ، ساعت 10 و 15 )
 13. خواهشمند است از پرداخت هرگونه وجهی به پرسنل بیمارستان خودداری و در صورت درخواست وجه از طرف آنها مراتب را به مدیریت بیمارستان یا کشیک اداری شیفت مربوطه گزارش فرمایید .
 14.  با توجه به کنترل بیماران در هر شیفت توسط سوپروایزر بالینی ، درصورت هرگونه مشکل موارد را به آنها جهت رسیدگی اطلاع دهید . همچنین مسئول نظرسنجی از بیماران در طول مدت بستری از بیمار در خصوص میزان رضایتمندی بیمار از خدمات قابل ارائه در بیمارستان (پرستاری، درمانی، رفاهی، بهداشتی و ...) پرسش خواهد کرد. در صورت وجود هرگونه انتقاد یا پبشنهاد در خصوص نحوه ارائه خدمات در این بیمارستان می توانید از طریق یکی از موارد زیر اقدام نمایید:

- ارائه انتقاد یا پیشنهاد به مسئول رضایتمندی

- مراجعه به مسئول رسیدگی به شکایات در طبقه همکف جنب اورژانس و یا تماس با داخلی 220

- مراجعه به قسمت انتقادات و پیشنهادات در همین وب سایت

-ارائه انتقاد و یا پیشنهاد به صورت کتبی و انداختن به داخل صندوق انتقادات و پیشنهادات

زمان ترخیص :

 1. هنگام ترخیص تمامی مدارک پاراکلینیکی داخل و خارج بیمارستان، کپی خلاصه پرونده، نسخه دارویی همراه با دستور مصرف، برگه آموزش به بیمار پس از ترخیص و زمان دقیق مراجعه بعدی به درمانگاه  را از پرسنل بخش تحویل گرفته و دفتر مخصوص را امضا نمایید .
 2. رسید ودیعه پرداختی را حتما همراه داشته باشید .
 3. ترخیص بیماران زایمانی از ساعت 12 به بعد می باشد .
 4. در هنگام بستری یا پس از ترخیص بیماران زایمانی ،‌پدر نوزاد با در دست داشتن اصل شناسنامه پدر و مادر ، کارت ملی پدر و مادر و کارت ولادت نوزاد تا ساعت 14 به اتاق گواهی ولادت مراجعه نماید .

ساعت صدور گواهی ولادت همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 12 الی 14 می باشد .