امروز يك شنبه  2 مهر 1402
ارتوپدی
اعمال جراحی ارتوپدی

اعمال جراحی ارتوپدی

اعمال جراحی 

عمده ترین اعمال جراحی که در حوزه ارتوپدی در بیمارستان خیریه سوم شعبان انجام می شود شامل:

 

آرتروسکوپی زانو 

آرتروسکوپی یک عمل جراحی رایج است که در آن مفصل(آرترو) با استفاده از یک دوربین کوچک مشاهده می شود(اسکوپی). آرتروسکوپی زانو به پزشکان و متخصصان دیدی از داخل زانو می دهد . این موضوع به تشخیص و درمان مشکلات زانو کمک می کند.

تعداد اعمال جراحی انجام گرفته مرتبط با آرتروسکوپی در بیمارستان خیریه سوم شعبان ....

آمپوتاسیون(قطع عضو)

آمپوتاسیون به جداکردن قسمتی از بدن(معمولاً یکی از اندام ها) گفته می شود. آمپوتاسیون اندام تحتانی معمولاً به علت بیماری های پیش رونده عروق محیطی(بیشتر از عوارض دیابت)، گانگرن گازی شدید، تروما(له شدگی و سوختگی و یخ زدگی)، ناهنجاری های مادرزادی اندام، تومور بدخیم یا استئومیلیت انجام می شود.آمپوتاسیون اندام فوقانی کمتر از اندام تحتانی اتفاق     می افتد. این نوع آمپوتاسیون به دلیل آسیب های تروماتیک و یا تومورهای بدخیم رخ می دهد.آمپوتاسیون را می توان نوعی جراحی ترمیمی در نظر گرفت. این عمل برای تسکین درد و رفع علائم ، بهبود عملکرد اندام ، نجات جان بیمار یا بهبود کیفیت زندگی او انجام می شود. قطع عضو در پایین ترین سطحی که امکان بهبود و ترمیم موفقیت آمیز وجود دارد ، انجام می گیرد. 

تعداد اعمال جراحی انجام گرفته مرتبط با آمپوتاسیون در بیمارستان خیریه سوم شعبان ....

گذاشتن یا خارج کردن پلاتین

برای ثابت کردن شکستگی ها از وسایلی استفاده می گردد که یکی از این وسایل پلاتین می باشد، پلاتین تا زمانی که استخوان کاملاً  جوش بخورد روی آن قرار می گیرد بعد می توان آن را با صلاحدید پزشک خارج کرد.پلاتین چند تا پیچ دارد که وقتی شکستگی را جا می اندازیم آنها را روی استخوان شکسته قرار می دهیم و بعد ثابت می شود .پلاتین باید تا زمانی که استخوان کاملاً جوش بخورد روی آن بماند . سه تا 6 ماه طول می کشد تا اغلب شکستگی ها جوش بخورد.

تعداد اعمال جراحی انجام گرفته مرتبط با آمپوتاسیون در بیمارستان خیریه سوم شعبان ....

تعویض کامل زانو

جراحی تعویض کامل مفصل زانو برای بیمارانی در نظر گرفته می شود که به علت تخریب سطوح مفصلی ناشی از آرتریت یا خونریزی داخل مفصل- درد و ناتوانی کارکردی شدید در این مفصل دارند .

تعداد اعمال جراحی انجام گرفته مرتبط با آمپوتاسیون در بیمارستان خیریه سوم شعبان ....